Водоканал проводит акцию «Стоп фосфаты», которую можно поддержать своим голосом online!


Петиція за збереження водних ресурсів України шляхом припинення використання фосфатів при виробництві мийних засобів

Петиція за збереження водних ресурсів України шляхом припинення використання фосфатів при виробництві мийних засобів

Щороку все більше поверхневих та підземних вод України втрачають своє значення як джерела питного водопостачання і не відповідають встановленим нормативам якості питної води. Майже всі водні об’єкти відносяться до забруднених або дуже забруднених.

Найбільшим фактором впливу на забруднення водойм є якість стічних вод, склад яких впродовж останніх років характеризується збільшенням вмісту біогенних речовин, в тому числі фосфатів.

Ще десять років тому наші річки практично не містили фосфатів, або ж їхня кількість була настільки мізерною, що її практично неможливо було визначити. Минуло лише одне десятиліття, а ситуація погіршилася кардинально.

У 2010 році вже відсутні ділянки водойм, де не реєструється наявність фосфатів. Максимальний показник 2001 року тепер вважається мінімальним та фіксується на «найчистіших» територіях річок.

Відомо, що вміст фосфатів та поверхнево активних речовин у побутових мийних засобах наносить нищівний удар по екології водних ресурсів. Адже, відповідно до статистики, основним джерелом надходження фосфатів у стічні води є саме побутовий сектор.  >>


Вернуться на главную страницу